Главная » 2018 » Жовтень » 19 » 18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

З метою протидії торгівлі людьми, підвищення обізнаності дітей та усвідомлення підлітками цієї проблеми, формування небайдужого ставлення до неї, з 15 по 19 жовтня 2018 року в Костянтинівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 16 пройшла низка заходів.

Вчителі початкових класів, під час класних годин за темою: «Незнайомі люди. Правила поведінки», познайомили дітей з правилами поведінки з незнайомими людьми ; 18 жовтня в 5- 11 класах пройшов тематичний вісник « 18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми»; учні 8-9 класів взяли участь у тренінгу «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожний!»; учні 10-11 класів дискутували на тему «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».

Під час заходів діти дізналися про те, що Єропейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища, що торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками,що Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Сучасне рабство – це міжнародний злочин, який вражає усі нації, та впливає на людей усіх рівнів достатку. Істина полягає в тому, що без усвідомлення проблеми, її важко подолати.

Заступник директора з НВР Потримай Т.В.

Категория: Новини школи | Просмотров: 22 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0