Главная » 2018 » Травень » 17 » День, який кримські татари ніколи не забудуть
День, який кримські татари ніколи не забудуть

Вранці 18 травня 1944 року силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з батьківщини.

За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар.

Формальною причиною депортації, проведеної Народним комісаріатом внутрішніх справ СРСР за постановою Державного Комітету Оборони СРСР №ГОКО-5859 від 11 травня 1944 року, були оголошені факти співпраці значної частини кримськотатарського населення з німецькими окупантами, дезертирування із Червоної армії, боротьба з радянськими партизанами. Депортація розпочалась на світанку 18 травня і закінчилась о 16-00 20 травня – на збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками відвозили на залізничні станції, звідки ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. Тих, хто не міг йти, розстрілювали на місці.

18 травня учні 7-а класу мали можливість детально ознайомитися з подіями ,які відбувалися в далекому 1944 році, за допомогою документального фільму, присвяченого цим подіям. За результатами перегляду фільму була проведена дискусія,під час якої учні мали можливість висловити свої думки та дати власну оцінку тим трагічним подіям.

Дані заходи допомагають виховувати справжніх патріотів нашої держави.

Класний керівник О.М.Мирошниченко

Категория: Новини школи | Просмотров: 86 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0