Главная » 2018 » Квітень » 27 » Шляхами державотворення (Конституція 1918 року)
09:20
Шляхами державотворення (Конституція 1918 року)

Згідно з наказом президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції1917-1921 років та вшанування та вшанування пам’яті її учасників» у Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 Костянтинівської міської ради Донецької області відбулася низка заходів щодо вшанування цих подій. Так, 24квітня 2018 року для учнів 8-А класу був проведений круглий стіл «Шляхами державотворення (Конституція 1918 року)».

Під час заходу учні дізналися про Конституційну творчість доби Української революції, зрозуміли, що події, які сталися 100 років тому - Українська революція - були переламними й досі визначають сьогодення України. Мета заходу - донесення інформації про ті часи, виховання патріотизму, підвищення в учнівської молоді інтересу до історії України.

Під час захисту власних презентацій восьмикласники наголошували, що Конститу́ція Украї́нської Наро́дної Респу́бліки — основний закон УНР, прийнятий Центральною Радою 29 квітня 1918 року, в останній день існування Центральної Ради. Її цінність полягала в тому, що вона проголошувала державну незалежність і територіальну цілісність України, рівність прав громадян, демократичні свободи. Оголошувала парламентську республіку зі Всенародними Зборами як вищий законодавчий орган (без посади президента). Передбачався земельний адміністративно-територіальний устрій з широким місцевим самоврядуванням у всіх 30 землях. Підтверджувалося право національних меншин в Україні на національно-персональну автономію, закріплювалося право національних союзів на законодавчу ініціативу.

Круглий стіл видався цікавим, інформативним, діти залишилися задоволеними плодами власної пошукової діяльності.

Класний керівник 8-А класу Бочкарьова О.М.

Категория: Новини школи | Просмотров: 40 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]