Главная » 2018 » Жовтень » 16 » Тернистий шлях Олекси Тихого
Тернистий шлях Олекси Тихого

Кожна освічена людина, кожен патріот і просто свідомий громадянин своєї держави повинен знати історію власної країни. І, напевне, найкращий спосіб познайомитись із історією рідної землі – вчити її в особистостях. Саме це й запропонували зробити учням Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 працівники міського краєзнавчого музею. Учні 9-А класу з радістю відгукнулись на запрошення й 9 жовтня 2018 року відвідали Костянтинівський музей, який цього року святкує 50 років із дня заснування та відкриття.

Учням школи була представлена інтерактивна лекція про життєвий шлях нашого земляка, педагога, публіциста, дисидента та правозахисника Олекси Тихого. Метою проведеного заходу було висвітлити перед дев’ятикласниками недосліджені сторони життя Олекси Тихого та морально – етичні принципи нашого земляка - педагога, правозахисника, філософа і просто людини, яка віддано боролася за незалежність України, рівноправність української мови, права і свободи кожного громадянина, за право любити свою Батьківщину, рідну Донеччину, що є свідченням глибокого патріотизму.

Діти із захопленням слухали розповідь про героїчне життя простої людини із маленького донецького села. Про звичайну людину, яка стала великою завдяки своїм життєвим принципам, які, усвідомивши в юні роки, ніколи не зрадила. Учні зрозуміли, що цінність життя Олекси Тихого в тому, що все своє життя він намагався пробудити національну честь і гордість українців. Піднімав різні теми і проблеми: минулого, сучасного, майбутнього. Закликав перестати цуратись свого рідного, не паплюжити його.

Прослухавши та усвідомивши матеріал лекції, дев’ятикласники зробили висновки, що нас добрим уроком повинен стати урок національної ідеї у всьому, що робимо чи плануємо робити. Ми повинні навчитися самі і вчити інших мислити і розуміти, а не сліпо і фанатично вірити у накинуті ідеології. У першу чергу це означає вивчати минуле - не те що минає, а те що зберігається й варте бути збереженим для наступних поколінь.

Класний керівник 9-А класу Бочкарьова О.М

Прикрепления: Картинка 1 · Картинка 2