Главная » Файлы » Шкільна бібліотека

Навчаємось успішно читати
10.02.2017, 13:20

«Люди перестають мислити, коли вони перестають читати». Слова ці сказані великим французьким мислителем Дані Дідро багато років тому. Актуальні вони і зараз, так як вирішення проблеми прищеплення інтересу дітей до читання вирішує ряд виховних, освітніх і розвиваючих завдань навчання і виховання.

Дитяче читання - процес залучення дітей та підлітків до читання літератури, метою якого є виховання любові до книги, вміння правильно і глибоко розуміти прочитане, що в кінцевому підсумку призводить до розвитку загальної культури дитини,. Дитяче читання - це не тільки завдання педагогів з навчання дітей елементарних навичок читання, це не тільки завдання бібліотекарів показати кращі книги, це не тільки завдання батьків зацікавити дитину якимись художніми творами, справа йде набагато складніше.

Читання дітей - це ключ до життя в інформаційному суспільстві .

Список літератури « Навчаємось успішно читати» допоможе батькам залучити дітей до читання, виховати любов до книги, прищепити інтерес дітей до читання.

Сім'я - найголовніший соціальний інститут виховання підростаючого покоління, саме в родині закладаються духовно-моральні основи особистості. Саме сім'я є тим середовищем, де формується з раннього дитинства інтерес і любов до книги .Світ для дитини починається з сім'ї: перші кроки, слова, книжки ... І звичка до читання зароджується передусім в сім'ї. Хороша книга в руках батьків та їхньої дитини - добрий знак того, що в цій сім'ї пануватимуть читацька атмосфера, духовні єдності. Важливо не розгубити цей зв'язок сім'ї та книги. А зміцнювати її так, щоб вона передавалася з покоління в покоління, щоб читання стало справою сімейним. З цього випливає, що важливий чинник, що впливає на розвиток дитячого читання в нашій країні - це, безумовно, сім'я. У сім'ї формується особистість дитини, її споконвічне ставлення до різних видів діяльності, у тому числі й до читання .

Список літератури

1. Береснєва, Л. Про роль читання / Л. Береснєва / / Домашнє виховання. - 2002. - № 6. - С.15 - 17

2. Бібліотечна енциклопедія / Ріс. держ. Біб-ка. - М.: Пашков Будинок, 2007. - 1300 с.

3.Бочкарева, Н.І. Як виховати талановитого читача / М. І. Бочкарьова / / Дитяча бібліотека. - 1999. - № 3. - С.75 - 82

4.Гобова, Є. С. Розуміти дітей - справа цікава / Є. С. Гобова. - М.: Аграф, 1997. - 240 с.

5.Денісова, С. А. Батьки про дитяче читання і ролі бібліотек / С. А. Денисова / / Батьківські збори по дитячому читанню. - 2008. - С. 30 - 32

6.Іонова, Є. М. Вчити читати важко, а переучувати ще важче / Є. Н. Іонова / / Початкова школа. - 2000. - № 2. - С. 28 - 34

7. Кавеліна, Є. Інтернет книги не суперник / Є. Кавеліна / / Етносфера. - 2008. - № 11. - С. 4 - 6

8. Мокіна, М. Читання - основа грамотності / М. Мокіна / / Етносфера. - 2008. -№ 12. - С. 21 - 22

9. Перова, М. Перші кроки - разом / М. Перова / / Бібліотека. - 2000. - № 1. - С. 45 - 46

10.Светловская, М. М. Навчання читання і закони формування читача / М. М. Світловська / / Початкова школа. - 2003. - № 1. - С. 11 -18

11. Тихомирова, І.І. Читати - значить творити / І. І. Тихомирова / / Початкова школа: плюс-мінус. - 2001. - № 5. - С.56 - 60

12.Тіхомірова, І. І. Дитяча книга в домашній бібліотеці / І. І. Тихомирова / / Батьківські збори по дитячому читанню. - 2008. - С. 32 - 37

13.Тіхомірова, І. І. За дитяче читання беруться батьки / І. І. Тихомирова / / Батьківські збори по дитячому читанню. - 2008. - С. 6 - 17

14.Чалікова, Д. Що і як ми читаємо / Д. Чаликова / / Зустріч. - 2007. - № 2. - С. 6 - 9.

15.Яніна, С. Класики педагогічної думки про роль читання книг в духовно-моральному вихованні / С. Яніна / / Шкільна бібліотека. - 2001. - № 6. - С.29 - 31

Упорядник: Гецман Г.І.

зав.шкільною бібліотекою