Главная » 2017 » Грудень » 11 » Боротьба за українську державність (квітень 1918 р. – 1921 р.). Історія І курултаю кримськотатарського народу»

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 22.12.2016 № 1807 «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році», згідно з листом державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 27.11.2017 № 21.1/10-2655 «Про інформаційні матеріали» 9 грудня 2017 року відзначатиметься 100-річчя з часу проведення першого Курултаю кримськотатарського народу.

11 грудня 2017 року в 10 класі Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 пройшов тематичний урок присвячений зі 100-річчям подій Української революції 1917-1921 років , «Боротьба за українську державність (квітень 1918 р. – 1921 р.). Історія І курултаю кримськотатарського народу»

Мета заходів: з’ясувати історію першого Курултаю кримськотатарського народу, програмні засади діяльності Центральної Ради, а також розглянути етапи Української революції та її особливості; розвивати навички аналізу історичних фактів, вміння працювати з джерелами інформації, аналізувати матеріал, виділяти головне, робити висновки; встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати власну точку зору; сприяти формуванню національної свідомості учнів, їх історичної пам’яті, пошани до державотворчих традицій в Україні.

Учениці 10 класу Поколенко Марія та Архіпова Вікторія підготували історичну довідку «Від культурницького становлення до політичного націєтворення. Більшовицька окупація. Біографічна довідка Номан Челебіджіхан. Джафер Сейдамет (1889–1960).»

Підсумком уроку було складання ланцюга «100 років боротьби».

Традиція скликання загальнонаціональної асамблеї була відроджена 26 червня 1991 року – з ініціативи Організації кримськотатарського національного руху в Сімферополі відкрився другий Курултай.

Нині Курултай кримськотатарського народу – це національний з’їзд, який періодично скликається для вирішення суттєвих питань суспільно-політичної, соціально-економічної, культурної та інших сфер життя. Курултай визначає основні напрями роботи Меджлісу.

Статус Курултаю і Меджлісу кримськотатарського народу підтверджено Постановою Верховної Ради України No 1140-VII від 20 березня 2014 року “Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави”.

Остання позачергова сесія Курултаю відбулася 29 березня 2014 року в Бахчисараї. Подальша діяльність представницьких органів кримських татар в умовах окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя виявилася неможливою. 26 квітня російський “верховний суд Криму” визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ.

Вчитель історії Стародубцева І.В.

Категория: Новини школи | Просмотров: 456 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0