Главная » 2019 » Січень » 29 » «Квіти у полі, там де Крути…»
«Квіти у полі, там де Крути…»

Супроти чужої навали,
Супроти смерті – в стужу , сніг ,
Ось тут вони , ось тут стояли
І всього жменька – триста їх.

29 січня 1918 року 300 українських героїв – студентів, гімназистів – стали на захист молодої української держави. Лише 300 українських юнаків – добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Більшість із них загинула, але їхній подвиг живий і нагадує нащадкам про незламність української нації.

З метою розкриття суті та причин трагедії під Крутами , її значення, виховання в учнів інтересу і поваги до історичного минулого своєї країни , до тривожного сьогодення, шанування пам’яті борців за волю і незалежність України в 9-А класі Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 відбувся урок-реквієм «Квіти у полі, там де Крути…»

Під час виховного заходу учні дивилися документальні кадри про події тих часів, переглянули презентацію «Пам’ятай про Крути», міркували та висловлювали власні погляди про трагедію минулого. Пам’ять загиблих юнаків діти вшанували хвилиною мовчання.

Дев’ятикласники декламували вірші українських поетів про героїв-добровольців. Як клятва звучали слова:

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як герої.

Класний керівник 9-А класу Бочкарьова О.М.

Категория: Новини школи | Просмотров: 378 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0