Главная » 2019 » Листопад » 11 » Мовний тюнінг «А я пишу рідною так…»
Мовний тюнінг «А я пишу рідною так…»

Якщо з українською мовою

в тебе, друже, не все гаразд,

не вважай її примусовою,

полюби, як весною ряст.

Примусова тим, хто цурається,

а хто любить, той легко вчить:

все як пишеться, так вимовляється,—

все, як пісня, у ній звучить.

5 листопада в Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 відбувся мовний тюнінг  «А я пишу рідною так…».

Цього дня учні 4-11 класів долучились до «оживлення» «дерева рідної мови» і змагались у знанні української орфографії.

Мета: сприяти вивченню рідної мови; зацікавити школярів спілкуванням рідною мовою  не лише в школі, але і в побуті, в родині, в позаурочний час; виховувати патріотичні почуття, повагу до рідного слова.

На третьому поверсі школи зранку було розміщене «Дерево рідної мови», на якому немає листя; на стовбурі – картки з текстами, які рясніли орфографічними помилками. Завдання учасникам: знайти в тексті слова, у яких допущено орфографічні помилки, записати правильний варіант на листочках та прикріпити на гілочках  Дерева рідної мови. Найвдаліше здійснили тюнінг і прикріпили найбільше листочків на Дерево мови  учні 7-А, 8-А та 9-А класів.

День української писемності та мови допомагає кожному замислитися над тим, що він є носієм того важливого, що ми успадкували від минулих поколінь.

Тож любіть свою мову та оберігайте її! Адже мова – це свого роду душа народу: немає мови – немає народу.

Учитель української мови та літератури     Бочкарьова О.М.

Категория: Новини школи | Просмотров: 247 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0