Главная » 2019 » Січень » 17 » Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки
Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки

День Соборності— свято України, що відзначається щороку 22 січня в день

проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919.

22 січня 1919 року урочисті заходи щодо проголошення "Акту злуки" проходили на Софійській площі в Києві. На масовому вічі посол ЗУНР Лонгін Цегельський передав грамоту Національної ради ЗУНР "Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною" голові Директорії УНР Володимиру Винниченку. Павло Скоропадський, Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Євген Петрушевич, Симон Петлюра, Кость Левицький — це люди, які творили історію України того часу.

Актом об'єднання стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українцівЦе свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

17 січня учні 8-а класу під час круглого столу мали можливість детальніше розібратися з подіями, які відбувалися у далекому минулому.

Мета заходу: виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Протягом заходу робота відбувалась у творчих групах. Кожна група приймала активну участь в обговоренні питань ,які стосувались розвитку подій у1919 році. Учні ознайомились із цікавими біографічніми фактами з життя М.Грушевського та В. Винниченка .Під час проведення вікторини учасники мали можливість проявити свої інтелектуальні здібності .Наприкінці заходу діти заповнили вебсторінку «Соборна Україна».

Класний керівник Мирошниченко О.М..

Категория: Новини школи | Просмотров: 295 | Добавил: ириска | Рейтинг: 0.0/0